facebook
Wypożyczalnia rowerów i nart biegowych Bikeski
YouTube
Zapraszamy do odwiedzania naszego kanału na youtube
Przejdź do Youtube ››
Menu


Pętla Rudka

Szlak Pętla Rudka
Odległość do startu od wypożyczalni 5 km
Czas przejazdu 1 h
Dystans 8,9 km
Stopień trudności  średni/trudny
Nawierzchnia  leśny dukt

Pętla Rudka jako jedna z okolicznych tras Singletrack Glacensis jest najbliżej położoną trasą tego typu względem naszej wypożyczalni Bikeski. Aby dostać się na start Pętli Rudka wystarczy pokonać zaledwie 5-kilometrowy odcinek drogi asfaltowej prowadzącej w kierunku Starej Morawy. Warto tu zaznaczyć, że jadąc na start trasy mijać, będziemy po drodze zalew Stara Morawa i Wapiennik "Łaskawy Kamień". Na trasie będziemy mogli również podziwiać piękne panoramy Stronia Śląskiego. Na starcie ścieżki Pętla Rudka znajduje się mały parking z  niewielką chatką, gdzie można przygotować się do jazdy, w środku można usiąść, by zjeść posiłek, odpocząć lub schronić się przed deszczem. Startu trasy nie sposób przegapić, gdyż jest on przy samej drodze asfaltowej. 

Całkowity dystans trasy wynosi 8,9 km  z tego pierwsze 4 km to praktycznie ciągły podjazd, a pozostały dystans to cześć zjazdowa. Aby przejechać samą trasę należy zarezerwować siebie około godziny czasu. Jeśli mamy odpowiednią kondycją i wypracowaną technikę to czas przejazdu możemy skrócić do okolic 35 min. Trasa posiada 250 m przewyższenia,  w najwyżej położonym punkcie trasy znajdziemy się  na wysokości 873 m n.p.m. Pętla Rudka to singletrack o profilu dynamicznym tzn. na trasie jest wiele ostrych zakrętów, muld, zakosów. Trasa wiedzie w znacznym stopniu usypaną żwirem ścieżką, jednak gdzieniegdzie musimy pokonać odcinki o kamienistym podłożu lub drewniane kładki. Trasa  wymaga przygotowania fizycznego w części podjazdowej. Natomiast  cześć zjazdowa miejscami może być niebezpieczna dla osób, którym kolarstwo górskie jest całkowicie obce. Jednak wystarczy zachować rozsądną prędkość i trzymać ręce na klamkach od hamulców, to i osoby początkujące również sobie poradzą. Jednak podczas zjazdu czując wiatr we włosach, można się zapomnieć i ponieść tzw. flow dlatego też przypominamy osobom początkującym o zachowaniu ostrożności. Ścieżka w znacznym stopniu wiedzie nas pośród lasów iglastych, gdzieniegdzie napotkamy prześwity, z których rozpościerają się piękne panoramy. W tych lasach występuje dużo dzikich zwierząt, zatem prosimy zachować ciszę i uszanować piękne oblicza natury nie śmiecąc. Trasa swój bieg kończy dokładnie w tym samym miejscu co rozpoczyna. 

Jeśli zdecydują się Państwo przejechać trasę na sprzęcie wynajętym w naszej wypożyczalni to aby tego dokonać wystarczą tylko 3 godzinki. Z uwagi na dosyć trudny technicznie profil trasy i liczne hopki na niej występujące polecamy do ich pokonania rowery full suspension.

Uwaga: Pierwszy fragment Pętli Rudka stanowi również łącznik do Pętli Stronie Śląskie. Znajduje się on w okolicy Janowej Góry i łatwo można go przegapić. Między 4 a 5 kilometrem trasy  znajduje się odbicie ścieżki w lewo, gdzie po około 100 m wskakujemy na Pętle Stronie Śląskie.

pętla rudka mapa

Kontakt

Godziny otwarcia:

poniedziałek - niedziela: 09:00 - 20:00

ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin