facebook
Wypożyczalnia rowerów i nart biegowych Bikeski
YouTube
Zapraszamy do odwiedzania naszego kanału na youtube
Przejdź do Youtube ››
Menu


Pętla Zdrój

Szlak Pętla Zdrój
Odległość do startu od wypożyczalni 6,5 km
Czas przejazdu 1 h
Dystans 6,5 km
Stopień trudności  łatwy
Nawierzchnia  leśna ścieżka utwardzona

Pętla Zdrój jest trasą przynależącą do tras typu Singletrack Glacensis. Aby dostać się na start trasy spod naszej wypożyczalni rowerów Bikeski, wystarczy pokonać 7-kilometrowy odcinek dojazdowy drogą asfaltową prowadzącą do Lądka Zdroju ze Stronia Śląskiego. Alternatywę może stanowić dojazd wykorzystujący Gminną Trasę Rowerową nr 1 gminy Stronie Śląskie wiodącą niemalże na start Pętli Zdrój. Polecamy to drugie rozwiązanie z uwagi na ładne panoramy mijane na trasie i zdecydowanie mniejszy ruch. 

Na wstępie warto zaznaczyć, że jest to bardzo łatwy Singletrack. W zasadzie najłatwiejszy i najłagodniejszy w okolicy. Polecany początkującym kolażom górskim, oraz rodzinom z dziećmi. Jest to jedyny Singletrack w okolicy nadający się na przejazd z pasażerem zasiadającym w foteliku rowerowym z tyłu naszego jednośladu. Wpływ na to ma fakt, że na trasie nie występują znaczne utrudniania w postaci kocich łbów, wystających korzeni, hopek czy ostrych zakrętów. Jadąc odpowiednim tempem, nie narazimy maluszka na wstrząsy, a zachowując ostrożność, przeciętny rowerzysta bez problemów pokona całą ścieżkę. Trasa na całym odcinku jest utwardzona drobną, ubitą podsypką tworząc warunki zbliżonej do nawierzchni asfaltowej. 

Startujemy w okolicach Stawów Biskupich. Wjeżdżając za kamienną bramę, kierujemy się zboczem Iglicy, okrążając ją od zachodu. Po 1,5 kilometra zaczynamy wspinaczkę w wyższe partie góry. Na początku trasy (delikatnie z niej zbaczając) możemy wejść na mini punkt widokowy na Iglicy. Mijać również będziemy ciekawe twory skalne tzw. Skalny Ząb. Nie należy spodziewać się tu wymagających podjazdów, gdyż różnica poziomów wysokości wynosi na całej trasie zaledwie 100 m. W połowie trasy napotkamy wiatkę wyposażoną w parking rowerowy i zadaszone miejsce przeznaczone do odpoczynku. Po drodze pokonujemy kilka krótkich kładek. Na końcowym odcinku wyjedziemy z lasu tuż przy Hotelu Trojan. Kiedy wrócimy w okolice Stawów Biskupich, warto tu się zatrzymać i zjeść smaczną rybkę. Często organizowane są tu niewielkie imprezy plenerowe przy akompaniamencie muzyki. Latem powstaje tu również plenerowy park dmuchanych zamków i zjeżdżalni, gdzie najmłodsi chętnie spędzą kilka godzin na dzikich harcach.

W połowie trasy można odbić na pętlę Trojak (druga z trzech tras typu Singletrack na terenie gminy Lądek-Zdrój). Pętla Trojak jest już w przeciwieństwie do pętli Zdrój bardziej wymagająca. Nie zmienia to faktu, że można je łączyć, tworząc w ten sposób jeden dłuższy szlak rowerowy o zróżnicowanym charakterze.

Kontakt

Godziny otwarcia:

poniedziałek - niedziela: 09:00 - 20:00

ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin