facebook
Wypożyczalnia rowerów i nart biegowych Bikeski
YouTube
Zapraszamy do odwiedzania naszego kanału na youtube
Przejdź do Youtube ››
Menu


Pętla Trojak

Szlak Pętla Trojak
Odległość do startu od wypożyczalni 7 km
Czas przejazdu 1 h
Dystans 6,5 km
Stopień trudności  łatwy
Nawierzchnia  leśna ścieżka utwardzona

Pętla Trojak to krótka trasa mierząca sobie 6,5 km długości. Nie znaczy to jednak, że nie jest warta poświecenia jej uwagi i czasu.  Wręcz przeciwnie!  Trasa jest ciekawa, zwłaszcza w części zjazdowej i położona jest w interesującym miejscu pod względem geograficznym.

Pętle Trojak należy traktować jak uzupełnienie Pętli Zdrój. Start trasy zlokalizowany jest mniej więcej w połowie tej pętli i jeśli tylko mamy zapasy energii warto zapoznać się z nią dokładniej. Pierwsze 3 kilometry trasy to ciągły niezbyt stromy podjazd z uwagi na jego serpentynowy charakter. Zakręty bywają ostre i ciasne, ale przy podjeździe nie stwarza to niebezpieczeństwa wypadnięcia ze ścieżki. Po dojechaniu do najwyższego punktu na trasie znajdziemy się na skrzyżowaniu wielu szlaków turystycznych. Wybudowana jest tu niewielka wiata, miejsce, w którym możemy odpocząć. 

Należy wspomnieć, że przed kontynuacją dalszej jazdy szlakiem rowerowym warto rozważyć zdobycie szczytu Trojak, który się znajduje całkiem niedaleko. Najciekawszą opcją będzie 15-minutowy spacer niebieskim i czerwonym szlakiem pieszym wiodącym przez "Skalną Bramę" (ciekawą formację skał gnejsowych tworzącą pewnego rodzaju korytarz). W drodze na szczyt mijać będziemy również inne ciekawe formacje skalne np. "Trzy Baszty", czy "Skalny Mór". Na licznych pobliskich skałkach swoje umiejętnością szlifują początkujący wspinacze linowi. Jedynym minusem jest fakt, że szlak wiedzie w części bardzo stromym skalnym podejściem i nawet wprowadzenie roweru będzie uciążliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie (oczywiście pod opieką) rowerów przy wspomnianej wyżej wiacie i krótki spacer na szczyt. Trud i wysiłek włożony w pokonanie tych kilku kilometrów nagrodzi  nam piękny widok rozpościerający się  ze szczytu góry Trojak.  To doskonały punkt widokowy na pierwszym planie rzuca się nam w oczy panorama Lądka-Zdroju, a w oddali widzimy szczyty między innymi Śnieżnika i Czarnej Góry. 

Wracając na sningletrack-a czeka nas to, co najprzyjemniejsze, czyli zjazd. Pomimo krótkiego dystansu zjazd jest bardzo urozmaicony. Pokonujemy obandowane zakręty i nawrotki, duże i małe hopki i liczne kładki. Ciekawostką jest jedna z kładek, która mierzy sobie ponad 50 m  długości. Następnym miłym niuansem jest ułożona ze sporych głazów ścieżka w otoczeniu gęstego lasu.   Wracamy do punktu, z którego startowaliśmy i możemy dalej kontynuować jadę Pętlą Zdrój. Całość prezentuje się bardzo dobrze. Niski poziom trudności pozwala praktycznie każdemu rowerzyście spróbować swoich sił na tej trasie.

Kontakt

Godziny otwarcia:

poniedziałek - niedziela: 09:00 - 20:00

ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin