facebook
Wypożyczalnia rowerów i nart biegowych Bikeski
YouTube
Zapraszamy do odwiedzania naszego kanału na youtube
Przejdź do Youtube ››
Menu


Pętla pod Śnieżnikiem

Szlak Pętla pod Śnieżnikiem
Odległość do startu od wypożyczalni 30 km asfaltem / 15 km drogą leśną
Czas przejazdu 1 h
Dystans 8,9 km
Stopień trudności  Łatwy
Nawierzchnia  leśna ścieżka utwardzona

Pętla pod Śnieżnikiem swój początek ma przy parkingu pod skocznią w Międzygórzu. Parking jest duży i bezpłatny a bramka startowa znajduje się około 500 metrów od niego. Między naszą wypożyczalnią Bikeksi a parkingiem pod skocznią dzieli nas trzydziestu kilometrowy dojazd drogą asfaltową. Jeśli natomiast zdecydujemy się podjechać na start pętli pod Śnieżnikiem rowerem, to jadąc najpierw zielonym szlakiem turystycznym, a potem przy przełęczy Puchaczówka na Czarniej Górze zmieniając go na niebieski szklak turystyczny, skrócimy dystans o połowę. W ten sposób pozostanie nam zmierzyć się z 15-kilometrowym odcinkiem dojazdowym leśnymi dróżkami który, pomimo że jest szlakiem pieszym, to jest jak najbardziej przejezdny. Ponadto sam w sobie jest atrakcyjny i bogaty w walory krajobrazowe. 

Pętla nie jest wymagająca, biorąc pod uwagę umiejętności techniczne. Z powodzeniem mogą się na nią wybrać początkujący rowerzyści i rodziny z dziećmi. Trasa rowerowa jest dosyć krótka, mierzy sobie niespełna 9 kilometrów. Przewyższenie wynosi 218 m i na trasie nie ma długich, mozolnych podjazdów, dzięki czemu osoby ze słabszą kondycją również powinny siebie z tą trasą poradzić bez większego trudu. W zdecydowanej większości singletrack wiedzie zboczami góry Szklarnik, objeżdżając ją dookoła. Początkowo wspinamy się szlakiem wzdłuż górskiego potoku Wilczka. Kolejne kilometry przeszywają bory świerkowe i leśne polany. Na trasie możemy się zatrzymać i skosztować owoców leśnych takich jak jagody i maliny, których rośnie tu bardzo dużo. Podczas jazdy możemy podziwiać wiele pięknych krajobrazów, w szczególności mijać będziemy świetne widoki na Smerekowiec, Żmijowiec i Czarną Górę. Profil trasy jest delikatny, nie uświadczymy na niej ciasnych zakrętów, wąskich przesmyków między drzewami czy stromych zjazdów. Jedynie końcówka trasy zmodernizowana w 2022 roku (około 1 kilometr) wymaga troszkę większego skupienia i rozwagi od rowerzysty. Daje nam jednak niezapomniane wrażenia i delikatną dozę adrenaliny. Trasę możemy pokonać na randomowy rowerze górskim. Przy spokojnym stylu jazdy poradzimy sobie nawet na gravelu. Trasa jest ogólnie bardzo dobrze przygotowana.

Singletrack Glacensis pętla pod Śnieżnikiem łączy się na czwartym kilometrze jej biegu z pętlą Ostoja, wpisującą się w system szlaków Singletrack Glacensis wybudowanych w gminie Międzylesie. W miejscu styku tych dwóch tras wybudowana została zadaszona wiata, gdzie można zrobić sobie krótką przerwę na odpoczynek. Po powrocie do Międzygórza polecamy odwiedzić jedną z wielu restauracji hotelowych, jakie mieszczą się tu w zabytkowych willach wybudowanych w stylu tyrolskim. Niepowtarzalny klimat tej maleńkiej górskiej miejscowości na pewno zapadnie nam w pamięć. Żelazny punktem turystycznym tego regionu jest wodospad Wilczki, którego nie wypada pominąć, przejeżdżając przez Międzygórze. Pętla Pod Śnieżnikiem mapa

Kontakt

Godziny otwarcia:

poniedziałek - niedziela: 09:00 - 20:00

ul. Sportowa 2,
57-550 Stronie Śląskie

Tytuł (pan, pani)
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
E-mail kontaktowy
Wiadomość
 
Akceptuję regulamin